Sevgiliye güzel sözler konusunda yeni hazırladığımız Sevgiliye Güzel Sözler ve Sevgiliye Resimli Güzel Sözler ile ilgili sözleri bulabilir, sosyal medyada yada arkadaş çevrenizde kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Sevgiliye Güzel Sözler

Aşkım sen gökkuşağının kayıp olan 8. rengisin. Üryan ruhuma hint kumaşından bir elbisesin. ,Bir tanem sen benim hayatımın can damarısın. Kimsesiz bir çocuğum. Sen benim için bir ev, ıssız kalan sokağımsın.

Kırlangıçlar bağrında taşırmış hasreti, özlemi, kederi ve aşkı. Minik kalpleri en ağır duyguların altında can çekişirmiş. Ah benim küçük kırlangıcım sen sakın üzme kendini. Seni üzen her ne varsa yanındayım ben. Yardım eder sararım yaralarını…

Sen gül ol, ben ise diken. Aynı gövdede bir can olalım. Senin yaprakların düşerken beraber üzülelim. Dokunmak isteyen olursa bize koruyayım ikimizi, kanasın dokunanın elleri. Zamanımız dolduğunda ise beraber solalım.

Sen masum, saf, narin ve çok güçlüsün. tıpkı bir gelincik gibi… Taç yapraklarını savurmana sadece bir meltem yeterken sen koskoca betonu delersin. Boyun eğmezsin zalime. Yorsada hayat seni, sen herkesin hakkını savunursun.  Galiba ben senin bu eşsiz özelliğine aşık oldum.

Rüzgar eser sallanır gülün yaprakları. Kokusunu bırakır arkasında kopup gider başka diyarlara. Aşkım bizde senle kopan yapraklar gibi olmayalım çünkü ben yeşeremem başka dünyalarda.

Kimse anlamaz sana olan sevgimi. Takıntı diyenler bile var. Onlar aşkı nerden bilecek? Seni hiç görmediler ki.

Yalnız, bir başıma ve sensizim. Bu şartlarda ayağa kalkamam ben. Henüz o kadar güçlü değilim. Sensiz hiç bir savaş kazanamam. Henüz o kadar güçlü değil beden.

Aşkın benle olmadığı zaman yaşar ruhum felaketler. Fırtınalara gebedir bulunduğum her yer. Sessiz bir serzenişin son öncüsüyüm. Söyle bana, delice seven gül nasıl bülbülden vazgeçer?

Gönül kaç vuslat taşır sen bilmezsin.  Her an seni kaybetme duygusu nasıl ağır gelir bilmezsin. Aslında bunlar hiç önemli değil. Seni çok sevdiğimi bil yeter. Bu sefer senin için açıldı kanatlarım. Aşkın bana rüzgar olsun, uçursun bambaşka yerlere. Yüksek uçurumlar bana sevgini hatırlatır. Bu yüzden düşmekten hiç korkum yok.

Ah yarim, aşkın kalbime ilk düştüğü zaman aklım ve duygularım amansız kanlı bir savaşa tutuldu. Kazanan kim olursa ben kaybedecektim. Duygularım galip geldi. Bende seni sevdim. Bana sorsaydınız ‘aklın kazanmasını ister miydin?’ diye. ‘Asla.’ Derdim.

Ne zaman sana baksam binlerce yıl önce aydınlığa kavuşmuş insanlar gibi hissederim. Gece çöktüğünde ilk kere etrafı tam anlamıyla görebilenler gibi…

Bana ne ayazlar vurdu bilir misin sevgilim? Titredi bedenim, dondu fikirlerim. Seninle bahar gördü benim bahçelerim.

Yarim öyle bir yer ettin ki bende, gönlümün en ucra köşelerinde bile senin ismin kazılı.

Sevgilim eğer bir gün görmeyi bırakırsa şu gözlerim. Zihnimde canlanacak her daim senin o eşşiz görüntün. Asla aklımdan çıkmayacaksın, seni artık kalbimle göreceğim, onunla hissedeceğim.

Sen bu şehrin gri kaldırımında gezen tek renksin aşkım. Yalnızlığı mağlubiyete uğratan tek kişisin. Benim için kalbimde umudun, aşkın ve sevginin sembolüsün.

Bir ilahi emir gibi anında vuruldum sana. Kalbim daha önce hiç hissetmediği duygulara ev sahipliği yaptı. Her defasında seni hissedebilmem varlığıma güç kattı. Ah sevgilim bu sefer kavuşabildik. Kırıldı şeytanın bacağı.

Seni korkutan karanlıkları dağıtırım şafaktan doğan o asil güneş misali. Kalbini kıran insanlardan korurum seni ben, kanlı bir isyanda savaşcıyı koruyan kalkan gibi. Sen dert etme bi’ tanem dayanırım ben çünkü seviyorum seni.

Gözlerime bir bak sevgilim nasılda meçul bir karanlık var. Senden önce ben sadece karanlıktan ibarettim. Lakin seni sevdikten sonra hepsini hapsettim gözlerimin en derin zindanlarına.

Biliyorum zaman asla durmaz. Yaşlanır bedenler, olgunlaşır veya değişir fikirler lakin hepsi değil. Mesela sana karşı duyduğum bu aşk; yaşım kaç olursa olsun her daim bâki kalacak.

Eğer ben yüzümden yaş düşerse gözünden yakalasın tenimi gece, onu zifiri karanlıklarda tutsun. O zaman sana duyduğum aşk boynuma dolanıp benliğimi boğsun.

Yok olsada bedenim unutma ruhum hep seni sevecek.

Yarim sevgin öyle güçlüdür ki kaybolur kötü duygular. Teninde tuz kokusu, orada denizler hatta okyanuslar var.

Diğer herkes senin bana olan sevginden şüphe ederken. Ben senin gözlerine ve papatyalara inandım. Ne zaman sorsam onlara ‘beni seviyor mu?’ diye. ‘Seviyor’  derlerdi bana. Hiç süphe etmedim o yüzden.

Depremler vursa bedene, titrese ruhum hiç umrumda olmaz ama eğer tek bir saç telin oynarsa senin. Bu yakarsa canını, inan sevgilim yeryüzünde taş üstünde taş kalmaz.

Sen hiç kendini üzme sevgili. Ben acılarına, kederine ortak olmak için varım. Senin hiç gözlerin dolmasın sevgili. Tut ellerimi, bak ben senin yanındayım.

Ruhumu kanatlandırıp uçuran bu deli hisse sevgi diyorlar. Aramızda bir nefeslik diyarlar var. Gül yüzüne aşık olmamak ne mümkün. Seninle birlikte sarıldı kanayan tüm yaralar.

Sana hisettiğim bu sevginin gücü koca dağlarda bile yoktur. Tuzla buz olur bizim karşımızda. Kaşların yay, bakışlar ok. Deler geçer dilsiz, katran katran dolanmış geceyi.

Engel olamazlar sevgimize, bunu yapamaz kimse bize. Birbirimize duyduğumuz bu aşk çok güçlüdür. Ayırsalar bile hiç endişe etme cancağazım biz kabuslarda bile buluşuruz.

Şafak seni hatırlatır bana. Karanlık gece ardından ancak bir o ışık ışık doğurur güneşi. Sende öylesin benim için. Bu kadar kötülük ve nefret içinden aşkı doğurdun kalbime.

Gözlerindeki berrak mavi o kadar güzel ki gökyüzü bile kıskanır. Gülüşünün sebebi olmak için deli divane olur, yıldızlar çıldırır. Kelimelere dahi dökülemeyen bir güzelliğe sahipsin. Sevgilim o güzellik tamamen sensin.

Sen yoksan kararır semâ, matem çöker bu şehrin puslu havasına. Seni bir kere daha görmek için Tanrıya yalvarır kaldırımlar. Sesine hasret bekler yükselmiş beton duvarlar.

Yar senin sevdanla çiçeklendi kalbimin çorak arazileri. Yağmur gördü ilk kere çöllerim. Yar senin sayende bu can sevmek ne demek onu da öğrendi. Birini kaybetmeyi düşlemek meğer ne acı verirmiş insana.

Bazı sevgiler için ömür biçerler, hiç bilmezler bu kalpler nice aşkla yanar. İnce ip üstünde gezen yalan cambazları, onlar dillerinde zehir saklar. Aşka düşman kesilen kalpler, yar onlar bizim aşkımızla erisinler.

Kanayan yaralarına mehrem olmak isterim. Kalbinden öpüp sevgine bulanmayı kendime amaç bilirim.

Sevgilim tuz basmadan saralım birbirimizin yaralarını inan bana o zaman güzelleşir her şey. Kalpden sökülüp atılır tüm nefret, dokunabiliriz sen ile ben gökyüzüne.

Benim ruhum son demlerini yaşıyordu, sönmek üzeriydi sonsuza dek. Topraklarımda aşk ve sevgi yoktu. Onlar sürgündü bu diyarlardan. Senle birlikte yıkıldı tüm yasaklar. Sayende aşkla doldu hayatım. Benim artık sadece senden ibaret tek bir dünyam var.

Ben isyankar bir deli. Gezerdim ay peşinde. Seni gördüğümde anladım. Diğerlerinde olmayan bir şey vardı sende. Adına aşk dedi alimler. Ben bu kadar güzel bir yüz görmedim yeryüzünde.

Gözlerin bir kurşun gibi, kalbim hedeftir saçmalarına. Gülüşünde kayıp oldum, tam teslimiyet fırtınalara.

Biliyorum zaman asla durmaz. Yaşlanır bedenler, olgunlaşır veya değişir fikirler lakin hepsi değil. Mesela sana karşı duyduğum bu aşk; yaşım kaç olursa olsun her daim bâki kalacak.

Sevgiliye Resimli Güzel Sözler

Sevgiliye Güzel Sözler

Yüzünde ki her bir nokta sanki evrenin en güzel köşesi. Bakışlarında çıldırır martılar ve çeker gider bu şehirden hepsi. Saçların omzundan akan çılgın bir nehir gibi. Sözlerin ise çığdır sanki alır altına ezer beni. Sevgilim sen benim bu dünyadaki en büyük zaafımsın.

Düşlüyorum bazen acaba sen beni sevmeseydin bir daha gülebilir miydi yüzüm?

Can parçam o kadar narin ve güzelsin ki tüm o çiçekler hürmetle eğilir senin önünde!

Kaybolurum ben senin mavilerinde. Razıyım buna sevgilimi aşkla bakan gözlerin de boğ beni.

Hayat ne kadar bizden habersiz önümüze tuzaklar kursa da. Oturup biz el ele gülümseyelim ona.

Tüm devirler biter, her çağ kapanır, var olan her şey yok olur. Lakin biz de bu kalp olduktan sonra bedenimiz uğurlansa da toprağa aşkımız uzanacak sonsuza. Ben buna inanıyorum.

Bir sensin, bi’ de sana olan aşkımdır elimde kalan son varlığım. Olsun sen gül ol, ben dikenlerine de razıyım.

Ne vakit sarı tellerin ak gerdanına değse yarim. Benim içimde kopar vasıfsız fırtınalar, kavururlar tüm kalbimi senin aşkınla ve her bakışında çıkar kalıplaşmamış anlamlar.

Yandım, kavruldum ben senin aşkınla sevgilim. Tek bir saç teline zarar gelirse taş üstünde taş kalmaz bu diyarlarda. Benim intikamımla acı acı inler dünya.

Efsaneye göre sevgilim dünya üzerindeki ilk çiçek orkideymiş ve tüm çiçeklerin onun soyundan gelirmiş. Ah bir tanem sen de benim orkidemsin. Tüm yaşantım seninle başlamış gibi, diğer her bir şey senden sonra var olmuş sanki.

Kan içsem kızılcık şerbeti derim. Ben senin tarafından gelebilecek her şeyi kabul ettim. Yeter ki senin gül yüzün hep gülsün yarim. Seni çok seviyorum…

Yerle gök karışsa birbirine, ahenkle dans etse sonsuza kadar. Sevdam dağları devirir, diz çöker diğer sevilenler. Sevgilim tut ellerimi yıldızlar bizim için saygıyla eğilirler.

Onlarca insanın çığlıkları arasından senin fısıltılarını duyarım ben. Bizim aşkımızda aşılmaz dağları deviren. Bunun adına aşk isyanı veya başkaldırış sen ne dersen de.

Tüm bu evren oyun eğer senin için sevgilim. Yıldızlar, gezegenler ve onlarca şey…

Hayatımın anlamı senin için atacaktır her daim benim kalbim. Sönsün tüm bu ışıklar ben seni zifiri karanlıklarda bile tanırım.

Ben senden önce sanki hayata buğulu bir camdan bakıyordum. Netliğimi kaybetmiştim! Senden sonra ise bu acımasız dünyanın sadece dikenlerini değil güllerini de gördüm. Odağımı ben seninle buldum. Tanrıya çok minnettarım seni karşıma çıkardığı için.

Bir tanem sen de çok tanıdık bir his var. Bana özgürlüğe kavuşmuş bir mahkum gibi sevinçli, ilk kere uçacak olan bir kuş kadar heyecanlı ve yağmur sonrası taşmış olan nehirler gibi coşkun hissettiriyorsun.

Seher yeli getirir kokunu, çekerim içime ciğerlerim yanar. Gün doğar görürüm gül yüzünü kalbime aşkın nüfuz eder. İşte tam o anda gerçekten yaşadığımı hissediyorum sevgilim.

Sen benim canımdan cansın. Issız ve karanlık yollarıma fener, şu yorgun gözlerimin ferisin. Sen benim hem geleceğim hem geçmişimsin ve yine sen bir sevgiliden öte benim kalbimsin.

Geceleri ağlardım sessizce, bir başıma bakardım gökyüzüne. Düşlerdim seni ve beni. Düşünüp gül yüzünü sarılırdım uykunun kollarına. Gökyüzü başımda pervane misali döner, yıldızlar ise ıssız gecelerde yorganım olurdu.

Sen geldin bahar geldi. Sen geldin çiçekler sürgün verdi. Sen geldin tüm karanlıklar güneşe defedildi. Ruhuma sinen bu azap geçene kadar ne olur gitme. Yani sonsuza dek!

Ah canım sevgilim; şu kan ve revan olan divane kalbime senin aşkından gayrı söz geçiremiyorum. Ne olursa olsun her daim seni seveceğime söz veriyorum. Bundan sonra kederin benim kederim, hüznün ise benim yasım olacaktır.

O sıcak yaz akşamında vuruldum sana. Hatta saçlarını dağıtan rüzgar olmak istedim. Dokunayım usulca boynuna, yanaklarına. Sarılalım birbirimize hiç kimse ayıramasın ikimizi.

Ben senin sesinin yankısını bile dinlerim. O anlar bana sanki şu evrendeki en eşsiz melodiyi dinliyormuşum gibi hissettirir.

Saçların etrafa tel tel saçılır. O an seni bir cihan izlemek ister. Adını bana fısıldar geceler, aklımın içinde canlanır; ak güller, mor sümbüller.

Ben geçmişe kocaman bir sünger çektim. Bundan sonra evvel ilgilendirmez beni. Geleceğim de sen varsan ancak yaşayabilirim ben. Eğer sen olsazsan yanımda sararıp solarım sonbaharda ki yapraklar gibi.

Sen yok isen sensiz geçen tüm zamanlar benim için boş ve önemsiz geçmiş demektir.

Sen bana Allah tarafından verilen bir hediye, bir lütuf gibisin. Allaha çok şükür ki sende beni sevdin. Kalbini kalbime ortak ettin. Seni çok seviyorum sevgilim. İyi ki benimsin.

Bakışların bir alev gibi yakar usulca bedenimi. Yandıktan sonraysa benden geriye ise kül değil aşk kalır.

Aşkım, midemde kelebekler varmış gibi hissediyorum. Aşkın öyle hallara koydu ki beni kanatlanıp uçacakmışım gibi oluyorum. Bunun sebebinin senin sevgin olduğunu çok iyi biliyorum.

Bir tanem yarınımda senden ibarettir benim, dünümde. Yarim, her yere saf nefret, kötülük ve karanlık değse sana olan aşkım her zaman bembeyaz bir sayfa gibi ak kalacaktır.

Sen gözlerini kapat ve uyu aşkım. Ben senin yanında bekleyip rüya kapanları kurucam başının ucuna. Hiç bir kabus rahatsız edemeyecek seni. Hiç ayrıldığımızı göremeyeceksin…

Gözlerim seni görünce kalbim can kafesimde duramaz. Çıkmak ister gibi atar durur şiddetle…

Kasırgaların şiddetine eştir bende ki bu sevda. Rüzgarlar gibi hoyrat. Uçurumlar kadar büyüktür. 

Eğer bir gün kipriklerine yaş değerse sevgilim bana inan seni ağlatanlara bu dünyayı dar ederim ben.

Senden ve senin aşkından başka hiç şeye güvenemem aşkım. Benim için tek gerçek kalbimde hissettiğim sensin.

Gün batıyor, kızıla boyuyor gökyüzünü.  Senin kadar güzel! Kuşlar uçuyor, kanatlarında sevda var. Senin kadar masum…

Tek çarem sonsuz zaman diliminde seni edebiyen sevebilmektir. Tek hayalim gözlerinin gözlerime, ellerinin tenime değdiği bir dünyada hep senle yaşayabilmektir.

Tek amacım her gece seninle uyuyup yine her sabah seninle uyanabilmektir. Yaşamak sadece nefes almaktan ibaret değildir sevgilim. Nefesin nefesime karıştığında ben yaşadığımı hissederim.

Sevginin anlamı kitaplarda değildi sevgilim. Sevginin anlamı seni gördüğümde kalbimin üstünde hissettiğim o andadır. Sevginin gerçek anlamı benim için sensin bir tanem.

Ah yarim, aşkın ne kadar da kuvetli böyle. Çırpındıkça çeker içine beni. Zaten içine çekdikçe beni koşulsuz bir kabulleniş başlar sana karşı kalbimde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.