Dua ile ilgili sözler arıyorsanız içeriğimizden en güzel ve anlamlı resimli kısa duaları yazılı olarak da bulabilirsiniz.

Dua inanan ve iman eden herkesin hemen hemen her gün söylediği cümlelerdir. Duaların anlamına göre çoğumuz dile getiririz. Dua etmek maneviyatı arttıran, sıkıntıyı gideren, bize Yaradana yakınlaştıran bir eylemdir. Dua ederek iç sıkıntınızdan kurtulabilir, hastalıklar için şifa arayabilir, dilekleriniz için el açabilirsiniz. Günlük hayatta koşuşturma arasında unutulsa da gece uyumadan önce dilemek, şükretmek için dualar edilmelidir. Kısa ve anlamı derin dualar arıyorsanız aşağıdan en güzel resimli duaları bulabilirsiniz. Dua ile ilgili sözleri sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

Cuma sözleri sayfasında ilginizi çekebilecek en güzel cuma sözlerini ve resimli cuma günü ayetlerini bulabilirsiniz.

Dua İle İlgili Sözler

Ya Rabbi; Sana açılan elleri Sana yönelen gönülleri Sana bükülen boyunları Sana yalvaran dilleri Ne olur boş çevirme ..

ALLAH’ım,Hz.Muhammed ve âline Salat eyle ve benim imanımı en Kâmil iman yakinimi en üstün yakin kıl Niyetimi niyetlerin,amelimi amellerin en güzeline ulaştır Duayla birlikte.

Ey Kitâb’ı indiren ve hesabı çabuk gören ALLAH’ım! Düşmanları hezimete uğrat. ALLAH’ım! Onları perişan et ve sars.

Attığın zaman sen atmadın, ALLAH attı” buyuruyorsun, Lâ havle vela kuvvete illâ billahil aliyyil Azîm… Her şeye Kaadir olan Sensin… Ya Rabbi! Ordumuzu Muzaffer Eyle ! Saadeti çıkmaz SokakLarDa ArayanLaR Şaşkın ve perişan biR ÔmüR TüketiR Sefaletini .

Saadet zannederLeR Âkıbet mâlûm Kimin lćin ALLAH var Ona her şey var yeni bir haftasonu Bismillah diyelim Yarının teminatı olan çocuklarımıza yarının gözüyle bakalım ki yarınlarımız aydınlık olsun.

Kalplerimizden yorgunluğu Ruhlarımızdan kırgınlığı kaldır ya Rabbi! Affına sığındık, günahtan azat eyle! Sen ki suskun gönüllerde saklı kalanları bilensin. Ne arzu ediyorsak hayırlısıyla ver bize! ALLAH Azze ve Celle Mübârek etsin. Dualarınız kabul Olsun.

ALLAHım! Kurân’a ve sünnete sımsıkı sarılıp Emrolunduğumuz gibi Dosdoğru olabilmemizi lutfeyle Bizi, SEN’in Rahmetine ulaştıracak hayır,hasenat Muhabbet ve bereket ile bir eyle Râbbim size en güzel mutlulukları nâsip etsin ALLAH’ım; Verdiğine, vermediğine Sevdirdiğine Sevdirmediğine Bize nasip ettiğin dayanma gücüne Dilimizden düşmeyen Şükrüne Ve SANA layık olamadığımız halde Bize gösterdiğin Merhametine binlerce kez Şükürler olsun!

Ey yüceler yücesi, ey her derde deva, ilahi! Ya mevla, bizlerden rahmetini, şefkatini, hidayetini, bağışlayıcılığını esirgeme… Ey Rabbimiz! GünIerimizi geIeceğimize hazırIa ve hayatımızı bereketIi ve mağfur kıI!

“ALLAH bizi kalpleri ölmeyenlerden eylesin” Amin…

Hayır kapılarını hikmetle açan Her türlü müşkülü gideren ve kolaylaştıran Hüküm veren ALLAH’ım Bize merhamet, iyilik ve hayır kapılarını aç.

Râbbimiz! Günâhlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, Ruhumuzu iyilerle beraber al !..

Neye gurur eder havalanırsın ey Însanoğlu ? Kısa bir ömrün bir nefes yakınında ölüm var.. Seni bekleyen toprak, çürüyecek bedenin var.. Mahşer günü Rabbine verilecek hesabın var..!

Ey Âdemoğlu: Rahmet ettiğin gibi, Rahmete erersin. Sen kullarıma Rahmet etmediğin halde, BEN den, sana merhamet etmemi nasıl dilersin? Hadis-i kudsî اَرْحَمُ الرَّاحِمِين Bize Rahmetini ihsân eyle!..

Resimli Dua İle İlgili Sözler

Resimli dua ile ilgili sözler için hazırladığımız bu köşede en yeni ve güzel resimli dua sözlerini keşfedebilir, sosyal medyada ve arkadaş çevrenizde kolaylıkla paylaşabilirsiniz.


Dua İle İlgili Sözler Mevlana

Dua ile ilgili mevlana tarafından söylenen en güzel sözleri aşağıdan listeliyoruz. Sizlerde beğendiğiniz sözleri sosyal medyada yada arkadaş çevrenizde paylaşabilirsiniz.

Mevlana diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan dua iste…

Dua ederken Allah’a kırık bir gönülle el kaldır. Çünkü Allah’ın merhamet ve ihsanı, gönlü kırık kişiye doğru uçar.

Seni bekleyişimin adı yok. Sadece yüreğimde lal olmuş duamsın.

Yağmur gibi yağarsa başına bela, bil ki dua istiyor senden Mevla…

Allah, gönlünü yatıştırsın, huzura kavuştursun! duası, hoş bir duadır; bu duaya, sen de; “Amîn!” de!

Ne zaman gökyüzüne bir nefes, bir dua gönderdin de ardınca ona benzer bir iyilik gelmedi?

Eğer dua için temiz bir nefesin yoksa temiz gönüllü bir dost bul da ondan dua iste. Yoksullardan, dertlilerden dua iste. Define yıkık yerdedir.

Kuru duayı bırak, ağaç isteyen tohum eker.

Her yerde olmak gibi bir duan varsa, gönüllere gir. Çünkü sevenler, sevdiklerini gönüllerinde taşırlar.

Neden duasız bırakıyorsun dilini? Kapıyı çalmadan, açılmasını bekleyenlerden misin yoksa?

Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz, ama ağlayana neden ağladığı sorulur. Sende dualarında ağla ki Rabbin sebebini sorsun.

Dua’sı olmalı insanın, bütün sevdiklerini içine alabileceği. Ve bir de seccadesi, gözyaşlarıyla rabbine varabileceği!

SANA bir dua eden olsun, SEN birine dua et! Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan. SANA ummadık kapılar açan. Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, SENİ böyle ayakta tutan…

Sen ‘AŞK’a sessizce ‘DUA’ ettin. Bense seni sağır dinledim. Sen ‘AŞK’ı dualarla dilerken, ben dilsiz dudaksız “AMİN” dedim.

Candan, gönülden söylenen güzel sözler, duâlar, niyâzlar, yakarışlar, Hakk’a doğru yükselir. Hakk’tan başka kimsenin bilmediği, bir yere kadar varır, ulaşır. (Mesnevi’den)

Kendinde olmaksızın, istiğrâk hâlinde edilen duâ, bambaşkadır. O duâ, duâ edenin kendinden değildir, kendinde bulunanın duâsıdır. Daha doğrusu, o duâ, gönülde bulunan Hakk’ın sözleridir. Aslında o duâyı Allah etmektedir. Çünkü duâ eden kul, kendinde olmadığı için aradan çıkmıştır. O duâ da Allah’tandır, kabul edilişi de Allah’tandır. (Mesnevi’den)

Allah’ım! sen, canları, Yâsîn soyunun gittiği yoldan canlara ulaştır.

Eğer fikrinde bir durgunluk varsa, iyi düşünemiyorsan, Allah’ı zikrederek fikrini uyandır, harekete geçir. Çünkü zikir düşünceyi harekete geçirir. Sen zikri şu uyumuş düşünceye güneş yap da onu canlandır. İşin aslı cezbedir aşktır. Fakat aziz dostum, çalışmayı gayreti bırakıp cezbeyi de oturduğun yerde bekleme. Cezbe kendi kendin gelmez. Gelmesi için bir gayret bir emek gerekir. Çünkü çalışmayı, ibâdeti, iyilik etmeyi bırakmak, nazlanmaya benzer. Hakk yoluna canını başını koyan hiç nazlanabilir mi ? Oğlum, ne Allah’ın lütfûna, ne de kahrına uğrayacağını düşünme; sadece onun emirlerine uymayı, nehyettiği, yapma dediği şeylerden kaçınmayı her zaman göz önünde tut.

Dua Mevlâ ile olmaktır. Mevlâ ile olan kimse için ölüm de ömür de hoştur!

Hz. Mevlana der ki; “Kaderimi ben secmedim; Rabbim ikram etti. Elhamdülillah! İyiyim desem yalan olur. Kötüyüm desem inancıma dokunur. En iyisi şükre vurayım. Belki o zaman kalbim kurtulur.” Duam belli duyan belli. Gerisi Takdir-i İlahi.

Üzülme der Mevlana ve devam eder; Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki… kanatlı olursun. Tek kanatla uçulmaz zaten. Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil, Kilimin tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır. Niye kederlenirsin?

Dertsiz dua soğuktur, bir şeye yaramaz. Dertli dua ve niyaz, gönülden, aşktan gelir.

Niye üzülüp ağlarsın can? Bırak sevmeyen gitsin. Dua et Rabbin seni terk etmesin. İşte O terk ederse, gerçekten bitersin.

Kokuların en güzeli gönül kokusudur; çünkü o koku rabbin kokusudur. O koku kırık gönüllerde mağlup ruhlarda bulunur.

Resimli Dua İle İlgili Sözler Mevlana


Ağlatan Dua Sözleri

Ağlatan dua sözleri bölümünde en duygusal ve en güzel dua sözlerini keşfedebilirsiniz..

Allah’ım Gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eyle, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle!

Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi..

Birine verebileceğin en güzel hediye, dua’dır.

Allah katında duadan makbul ve kıymetli hiçbir şey yoktur.

Duayı kabul eden, istemeyi veren, murat edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren RABBİM. Ellerimizi boş çevirme inşallah.

Allahı’m! Habibiyeti ve salâtıyla Cennetin kapılarını açan ve ona getirdikleri salâvatlarla ümmeti için de o kapının açılışını teyid buyurduğun Habibin Aleyhissalâtü Vesselâma rahmet et.

Ey Rabbimiz! Bize dünyada, ve ahirette iyi hal ver ve bizi o ateş azabından koru..

Ya Rahman! Rahmetinde sınır tanımayan! Rahmetini, merhametini çekme bir an bile üzeremizden.

Rabbim.. Ellerimde hiçbir şey yok.. Ellerimde bir tek “yok” var.. Ve ben yoktan var ettiğin bu ellerle senin sonsuz keremine el..

Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e, âline, ashabına ve ihvânına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette salât ve selâm et, bize ve dinimize selâmet ver. Âmin, ey Rabbü’l-Âlemîn.

İlâhî! Dil verdin, zikrinden ayırma; gönül verdin fikrinden çevirme. İman verdin, daim eyle; ihsan verdin, kaim eyle.

“DUA” sevgiliye yazılmış bir mektup gibidir.. Zarfın içerisine yüreğini koyanın, duası kabul edilir..

Ya RAB! Sana tüm benliğimle yalvarıyorum beni iki yüzlü insanlardan ve sağ gösterip sol vuran insanların şerrinden uzak tut..

Ayet ayet yaşat bu dünyayı rabbim, sana secde secde yürüyeLim, dua dua kabul et bizi, sana en yakın yerde ölelim..

Ey Rabbim, gönlüme genişlik ver. İşimi kolaylaştır. Dilimdeki tutukluğu çöz-tâ ki sözümü iyice anlasınlar.

Resimli Ağlatan Dua Sözleri

Resimli ağlatan dua sözleri arıyorsanız tam yerine geldiniz. Sizler için en güzel resimli ağlatan duygusal dua sözlerini resimli olarak aşağıdan paylaşıyoruz.

Dua ile ilgili sayfamızda umarız aradığınız en güzel dua sözlerini bulmanıza yardımcı olabilmişizdir. Bu tarz çalışmaların devam etmesi için sitemizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.