Baba ile ilgili resimli sözler sayfasını hazırlamak benim için kolay olmadı.Varlığına en fazla ihtiyaç duyduğum bir vakitte daha ona doyamadan son kez boynuna sarılamadan son kez seni seviyorum baba diyemeden ebediyete göçtü babam.. O şimdi cennette biliyorum bense onsuzluğun cehenneminde,keşke’lerin pençesindeyim..Anne ve babanıza sarılmak için bahanelere ihtiyacınız yok,gidin ve sarılın ; sanki son kez sarılacakmış gibi..

Baba İle İlgili Resimli Sözler

Baba İle İlgili Sözler

-Bir baba yüz evlada bakar da, yüz evlat bir babaya bakamaz.

-Bazı süper kahramanların pelerini yoktur. Onlara baba denir!

-Babalar oğullarının ilk kahramanı, kızların ise ilk aşkıdır.

-Sen uzağımda olsan bile, ben seni yüreğimde hissederim BABAM.

-Her zaman yanımda olduğun için teşekkür ederim sevgili babam.

-Dünyaya yeniden gelsem, yine senin evladın olmak isterim BABA.

-Sen dünyanın en iyi babasısın. Seni çok seviyorum canım babam.

-Babanıza iyi bakın. Çünkü o acı tahmin ettiğinizden daha BÜYÜK.

-Babalar soğuk görünür ama sıcaklığı öldükten sonra bile hissedilir..

-Babanın duası, hiç bir engelle karşılaşmadan, Allahın huzuruna çıkar.

-İnsan, babasına borçlu olduğu saygıyı, ancak baba olduğu zaman duyar.

-Baba candır, baba canandır. Baba her zaman sevilecek en güzel sevdadır.

-Sadece hayat veren değil, hayat verip hak eden, baba adını taşıyabilir.

-Babana riayet edersen, sende oğlundan hürmet ve riayet bekleyebilirsin.

-Çocukluk çağında baba korumasından daha güçlü bir ihtiyaç düşünemiyorum.

-Bir baba, kendi mutluluğundan çok, çocuklarının mutluluğu ile mutlu olur.


-Sen bizim sarsılmaz dayanağımız, sen bizim merhamet yürekli canım babamızsın.

-Bazıları babasının kıymetini bilmez, bazıları kıymet bilecek bir baba bulamaz.

-Artık yürümeyi öğrendim. Fakat hala düşmekten korkuyorum. Ellerimi bırakma baba!

-Yüreğimin sıcak güneşi, gözlerimin derin okyanusu, sonsuzluğun gerçek adı; babam!

-Bir babanın çocukların yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir.

-Solumun en rahat köşesinde bağdaş kuran adam! Varlığına Elhamdülillah canım babam.

-Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak ülke yokmuş babacım.

-Babanın mirasını mı istiyorsun? Bilgisini öğren. Onun parasını hemen harcayabilirsin.

-Evlatlarını sevmeyen babalar olabilir; ama torununu çıldırasıya sevmeyen dede olamaz.

-Anne gezindiğin bağ, baba yaslandığın dağdır. Ömrünün en güzel çağı annen ve babanla olandır.

-Bu dünyaya 100 defa yeniden gelsem yüzünde de senin gibi bir babam olsun isterim canım babam.

-Bir adam sevdim, adam gibi adam! Hiç bırakmayan ve son zerresine kadar seven adam! Uzatmaya gerek yok o adam benim babam.

-Senin gibi bir babam olduğu için çok mutluyum ve seni her düşündüğümde daha da mutlu oluyorum. İyi ki varsın canım babam.

-Senden ayrı yaşamak ölümmüş babam, senin yanındayken bunu bilemedim ama senden ayrıldıktan sonra ben sensiz nefes alamdım.

-Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolu sevgi ve saygılarımla.

-Babacığım bir günümde değil her günümdesin.

-Küçükken en çok babamızın verdiği nasihatlere kızardık, şimdi ise o nasihatler sayesinde hayatın karşısında dimdik duruyoruz.

-Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç verirsin.

-Seni çok özledim canım babacığım, saçlarımı okşayışını, benimle bir arkadaş gibi şakalaşmanı, yavrum diyen güzel sesini özledim.

-Türk İslam ahlâkında, bilhassa ana-baba ve hocanın hatırı unutulmaz. Bunların unutması, aile, dostluk ve cemiyet bağlarını yok eder.

-Seni çok özlüyorum babam, ne olur bu gece rüyama gel saçlarımı okşa, babam sana sevgine öyle muhtacım ki seni çook özledim babacığım.

-Ailemizin direği, gönlümüzün biriciği, iyi varsın ki varız. Haram lokma geçirmeden boğazımıza helal lokma yedirensin. Seni çok seviyoruz.

-Ana Baba ocağı; Kışın o evin ocağında odun yanmasa da üşümezsiniz. Çünkü orada sizin için yanan yürekler vardır, bunu hissedip üşümezsiniz.

-Kızlar, babalarının yaptığı ve söylediği şeyleri asla unutmazlar. Kızlar aslında en çok babalarına kırılır, en çok babalarıyla mutlu olurlar.

-İnsan babasıyla birlikte geçirdiği vakitleri asla unutamaz, babasız hayata bir gün dahi tutunamaz. Baban yanındaysa zorluklardan asla korkmaz.

-Varsın gelmesin senden bana para, araba, olsun baba böyle yaşamakta yeter bana, sen dert etme helal kazanç kazanmayı öğrettin ya o yeter bana.

-Allah’ım senin duanı almayı her zaman nasip etsin. Çünkü en çok anne ve babanın duası kabul edilirmiş. Allah’ım seni başımızdan eksik etmesin.

-Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkek. Canım babam seni çok seviyorum.

-Ben senden ne kadar uzakta olursam olayım, benim aklım, kalbim her zaman seninle babacığım. Sen bizleri merak etme sen iyi olduğun sürece bizde iyiyiz.

-Bir baba evladına soğuk ve mesafeli gibi görünebilir ama bir babanın yüreği sıcacıktır, evladına uzak görünüp en yakın olandır.


-Babam Keşke sağ olsandın da ben aç açıkta kalaydım. Yeter ki sen yanımda olaydın da babam diye sarılıp doya doya kokunu içime çekip sana sarılaydım babam.

-Babam Benim; Baba ne kadar sağlamsa, kızı o kadar dik durur. Baba ne kadar gülerse, kızı o kadar hayat saçar. baba ne kadar hayattaysa, kızı o kadar yaşar.

-Her insanın babası böyle senin gibi iyidir diyorum ama başkalarının babalarının yaptıklarını duyunca benim babam bir taneymiş diyorum. Seni çok seviyorum babam.

-Sensiz bir gün daha geçiriyorum ve inan bana, kendimi çok yalnız hissediyor, çok üzülüyor ve çok üşüyorum, beni üzmeden dön lütfen babacığım. Seni seven yavrun.

-Biliyor musun baba üzüldüğüm zaman senin gülüşlerin aklıma geliyor ve üzüntüm hemen geçiveriyor. Gülüşün beni mutlu etmeye yetiyor, seni çok özledim canım babam.

-Eğer bu dünyada yaşayan bir baban varsa, bayramdan bayrama da olsa gidip elini öpebiliyorsan bu hayatta çok şeyin var demektir. Allah’a ne kadar şükretsen azdır.

-Her yolunu gözleyeceğin bir baban varsa, eve geldiğinde yavrum deyip seni kucaklarsa, canın sıkıldığı zaman alıp sana destek olursa. Allah’a binlerce kez şükretmelisin.

-Canım babam sana olan sevgimi nasıl kelimelerle anlatabilirim ki, insan senin gibi bir babanın sevgisine sınır koyabilir mi ki. Canım babam seni sınırsızca çok seviyorum.

-Annem bu dünyanın en şanslı insanı çünkü senin gibi bir kocası var. Ben bu dünyanın en şanslı insanıyım çünkü benim de senin gibi koca yürekli, sevgi kalpli bir babam var.

-Kanından kan verdin, var ettin beni, aldın kollarına kucağına, sarıldın baba rızık temin ettin zorlukla yıllarca bana, alın teri döktün gurbetlerde yoruldun baba.

Sizinde baba ile ilgili sözleriniz varsa yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.